نمایش بزرگتر
(0 رای)

بادام

بادام درختی یکی از نعمات شگفت انگیز الهی است. بادام درختی بسیار کم توقع و پربار است که در دامنه های مرتعی و کوهستانی خوب میروید. این گیاه عموما گیاهی با طبع وحشی (خودرویش) است.
نا موجود

7 روز ضمانت بازگشت
ارسال رایگان سراسر کشور
تضمین اصالت محصول
پشتیبانی 24 ساعته

بادام درختی،  یکی از نعمات شگفت انگیز الهی است. بادام درختی بسیار کم توقع و پربار است که در دامنه های مرتعی و کوهستانی خوب میروید.
این گیاه عموما گیاهی با طبع وحشی (خودرویش) است.
اگرچه امروز بادامستانهای وسیعی احداث شده و از ارقام اصلاح شده استفاده می شود ولی بادامیکه در بسیاری از مراتع و دامنه های ایران زیبا روییده طعم و کیفیتی به مراتب بالاتر داشته و از نظر سلامت آن بسیار مورد اطمینان تر است.
کافی است در زمان خرید دقت کنید تا بادامی که می خرید از بادامهای باغات دست کاشت (که در آنها احتمال مصرف کودها و سموم شیمیایی می رود) نباشد آنوقت می توانید آن را با خیالی آسوده تر مصرف کنید.
چنین محصولی چون طبیعی است پس با استاندارد سازی به آسانی به درجه ارگانیک می سرد.
بازار خانوادگی نیز صرفا محصول بادامهای طبیعی و خودرویش کشور را که از طعم و خواص برتر برخوردار است را عرضه میکند که از نظر شاخص سلامت درجه سبز پرنگ را دارد.
بادام به غیر از خواص با ارزشی که در جدول بالا می بینید یک گیاه دارویی و البته دارای قابلیتها و خواص آرایشی -بهداشتی است ، همه خانمها با سرمه و کرمهای حاوی روغن بادام آشنایند.

متاسفانه بازار تجارت ایران درب گشاده ایست که ورود بادامهای خارجی نیز در آن متداول شده است. در شرایطی که از یک سو کشور معادن طبیعی کاشت و تولید بادام را به وفور داراست و از سوی دیگر ما بدقت نمی دانیم که بادامهای وارداتی سالم و عاری از مواد آلاینده خطرناک و مسموم کننده هستند،آیا بهتر نیست از بادامهای سرزمین خود مصرف کنیم؟

نکته مهم دیگری در مورد بادام وجود دارد که باید بدان دقت کرد:

بدانید که خشکبارهایی نظیر بادام، فندق، گردو و پسته هر زمان از پوست سخت خود خارج شوند و فرضا پوست کنده و یا خلال شوند حتما آمادگیابتلا به سموم قارچی (مایکو توکسینها) را به شدت پیدا خواهند کرد. حتی پسته با توجه به خصوصیت ساختمانی آن که غالبا دهان باز است به شدت این آلودگی را پیدا می کند. همچنین روغنهای گیاهی با ارزش این محصولات در صورت پوست کنده شدن و در معرض هوا قرارگرفتن سریعا اکسیده شده و علاوه بر اینکه طعم و مزه را تغییر میدهند با توجه به تغییرات بیوشیمیایی در دانه می توانند خطرناک باشند. پس...

اکیدا توصیه می کنیم تا بادام، فندق و گردو را با پوست سخت آن خریداری و نگه داری کرده و فقط زمان مصرف آنها را پوست بکنید.

البته خرید این محصولات از فروشگاههایی که مراقبت تاریخ مصرف هستند شرط دست یابی شما به یک محصول با کیفیت است چون این میوه ها نیز حتی در پوست خود نمی توانند برای مدت طولانی بدون تغییر کیفیت باقی بمانند.خواص بادام

خواص داروئي:
بادام شيرين از نظر طب قديم ايران كمي گرم و تر است .
1) بادام ملين بوده و روغن بادام ضد يبوست است مخصوصا از روغن بادام مي توان رفع يبوست براي بچه ها استفاده كرد .
2)بادام سينه را نرم مي كند .
3)شير بادام براي رفع سرفه ، ناراحتي حنجره و تنگي نفغس مفيد بوده و خلط آور است .
4) بادام براي درمان زخم روده ها و مثانه و اسهال مفيد است .
5)بادام بو داده مقوي معده بوده و قابض است .
6)بادام تقويت كننده نيروي جنسي است و توليد اسپرم را زياد مي كند .
7)بادام را آسياب كرده و با عسل مخلوط كنيد براي درد كبد و سرفه مفيد است .
8)چغاله بادام لثه و ريشه دندان را تقويت مي كند .
9) چغاله بادام براي خشكي دهان مفيد است .
10)شكوفه بادام را دم كنيد و بعنوان مسهل براي اطفال استفاده كنيد .
11)دم كرده پوست قهوه اي رنگ مغز بادام بهترين دارو براي تسكين درد و التهاب مجاري تنفسي است. (مقدار مصرف 5 گرم در 100 گرم آب )
12)جوشانده برگ درخت بادام براي نارسائي كبد و كيسه صفرا مفيد است .
13)روغن بادام خواب آور است و بيخوابي را از بين مي برد .
14)براي صاف كردن سينه و نرم شدن روده ها و از بين بردن سرفه خشك بايد روغن بادام را با شكر و كتيرا مخلوط كرده و بخوريد .
15)روغن بادام را با آب گرم مخلو ط كنيد داروي خوبي براي رفع اسهال و دل پيچه بچه ها خواهد بود . ضمنا اين مخلوط سنگ مثانه را خارج كرده و ادرار كردن را آسان مي كند .
16)براي درمان نقرس و رفع خميدگي پيران ، مهره هاي پشت را با روغن بادام چرب كنيد .
17)برگ تازه درخت بادام مسهل و ضد كرم است .
18)برگ خشك شده درخت بدام قابض بوده و اسهال را از بين مي برد.
19)روغن بادام شيرين بدليل خاصيت نرم كنندگي و ضد التهاب در كرم ها و پمادها بكار مي رود.
20)براي رفع بيماريهاي سينه ، روغن بادام شيرين را با هموزن آن عسل و يك زرده تخم مرغ مخلوط كنيد كه بصورت خمير يكنواختي دارايد سپس به آن جوشانده گل ختمي اضافه كرده و يك قاشق چايخوري از انرا بفاصله هر سه ساعت بخوريد .
21)براي رفع خارش پوست بچه هائيكه كه سرخك و مخملك دارند روغن بادام را در تمام سطوح بدن آنها بماليد خارش را تسكين مي دهد .
22)ماليدن روغن بادام بر روي پوست التهاب را رفع كرده و سوختگي را درمان مي كند.
23) روغن بادام اگزما را رفع مي كند .
مضرات :
بادام از نظر اينكه داراي مواد مغذي بسياري است بنابراين غذاي بسيار خوبي است ولي چون سنگين و ثقيل الهضم مي باشد نبايد در خوردن آن افراط كرد و مقدر آن نبايد در روز بيش از ده دانه باشد . بادام همچنين براي معده هاي ضعيف و سرد خوب نيست و اشخاصي كه معده ضعيف دارند بهتر است بادام را با شكر بخورد.


(0)
دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*