نان چاودم جو

نان چاودم بر گرفته از نامهای ترکیبی از دو غله با ارزش چاودار (گندم سیاه) و گندم است که در لاتین به Triticale معروف میباشد. این نان از این غله دو رگ تهیه می شود. از چاودار که یکی از والدین چاودم استبا ارزش ترین نان در اروپا با نام نان روگن تولید می شود.
7 روز ضمانت بازگشت
ارسال رایگان سراسر کشور
تضمین اصالت محصول
پشتیبانی 24 ساعته

نان چاودم بر گرفته از نامهای ترکیبی از دو غله با ارزش چاودار (گندم سیاه) و گندم است که در لاتین به Triticale معروف میباشد. این نان از این غله دو رگ تهیه می شود. از چاودار که یکی از والدین چاودم استبا ارزش ترین نان در اروپا با نام نان روگن تولید می شود.

این غله با سبوس کامل آرد شده است. لذا منبع غنی فیبر و ویتامینهای گروه ب است. اثرات مفید مصرف فیبر برای بیماران دیابتی شامل کاهش میزان قند خون ناشتا ، کاهش قند در ادرار ، کاهش نیاز به انسولین و افزایش اثر انسولین است.

لذا این نان بسیار برای کنترل قند و همچنین بیماریهای ناشی از کمبود فیبر نظیر انواع بیماری های قلبی وعروقی، سرطان ها(سرطان روده بزرگ)، بیماری های دستگاه گوارش مفید است.

خواص رقابتی نان چاودم (چاودار/گندم) در مقایسه با نان گندم:

قدرت گلوتن چاودم به طور کلی در مقایسه با گندم کمتر است و حضور ژنوم چاودار باعث بهبود کیفیت نان شده است. بیشترین مقدار گلوتن در تریتیکاله هنوز هم 30-20 درصد کمتر از گندم است و به همین شاید بتوان از آن در کمک به مبتلایان به بیماری گوارشی سلیاک استفاده نمود.

ارزش بیولوژیکی پروتئین چاودم بالاتر از گندم است.

چاودم حاوی فیبرو مواد معدنی بالاتر مانند منیزیوم ، روی و آهن در مقایسه با هر دو والد خود باعث شده که به یک سوپر غله تبدیل شود.وجود منیزیم علاوه بر خصوصیات با ارزش آن برای کمک به سیستم قلب و عروق و اعصاب، برای متابولیسم کربوهیدرات (قند) نیز لازم است. لذا باعث آزاد سازی و فعال شدن انسولین (هورمون تنظیم کننده قند خون) می شودو بهمین دلیل از این منظر هم برای بیماران دیابتی بسیار مفید است.

چاودم از نظر قندهای آزاد بیشتر شبیه چاودار است.

یکی از خصوصیات چاودم که باعث جذابیت آن می شود مقدار بالای اسید آمینه لیسین (لیزین)آن است که اصلی ترین آمینو اسید محدود کننده در غلات می باشد.

به طور خلاصه کمبود گلوتن و سبوس زیاد در آرد چاودم این نوع نان را از سایر نان ها متمایز کرده استبه طوری که رقیب خوبی برای نانهای جو، گندم ، چاودار و حتی نانهای سلیاکی است

"چاودم جو"، با ترکیب 30% آرد جو و 70% آرد چاودم تهیه می شود که بدلیل داشتن جوبیشتر خواص نان جو را در عین لطافت و خوش طعمی در خود دارد.

در تولید این نان فناوری های زیر بکار رفته است:

1-    غله چاودار/گندم مورد استفاده دارای ارزشهای غذایی و خصوصیات زراعی بالاست. همچنین جو آن از ارقام با رزش دیم مناطق بکر استانهای غربی کشور است.

2-    مراحل کاشت، داشت، برداشت و انبارداری تحت نظر متخصصان و در مزارع مدیریت شده انجام گردیده است. لذا از هیچ ماده شیمیایی (سم و کود، نگهدارنده و ضدعفونی کننده) استفاده نشده است.

3-    دانه ها بطور کامل و با سبوس و جوانه در آسیابهای کم دور (آسیابهای برقی کم سرعت) آرد شده اند. لذا علاوه بر آنکه آرد سبوس کامل بدست آمده با توجه به خنک بودن فرآیند آرد گیری مواد معدنی و ویتامینهای دانه ها حفظ شده اند.

4-    در فرآیند تخمیر از مخمر (خمیر ترش) استفاده شده و زمان کافی برای ورآمدن اختصاص داده شده است.

5-    هیچ نوع ماده نگهدارنده شیمیایی بدان اضافه نشده است.

6-    پخت در تنورهای تونلی با دمای کنترل شده زیر 180 درجه سلسیوس و با زمان کافی برای تکمیل فرآیند انجام شده است.

نانی که نوش جان می کنید:

هم به صورت خشک و هم نرم بسیار خوش خوراک است. اگر میخواهید آن را نرم کنید کافی است مقداری آب بر آن اسپری کرده و لای سفره پلاستیکی بگذارید ظرف 5 دقیقه نان لواشی سالم در اختیار شماست.

خوردن این نان:

افرادی را که اضافه وزن دارند متعادل می کند. به عبارت بهتر با خوردن لاغر می شوید چون فیبر کافی آن باعث کاهش چربی های اضافه است

افرادی که کمبود وزن دارند میتوانند حجم مناسب بگیرند چون انرژی کافی برای سوخت و ساز و تامین بافت را تامین می کند.

برای افراد دیابتی بسیار مفید است چون با داشتن فیبر کافی، منیزیوم بالا و ویتامینهای گروه ب باعث کاهش میزان قند خون ناشتا ، کاهش قند در ادرار ، کاهش نیاز به انسولین و افزایش اثر انسولین میشود.

برای بیماران قلبی وعروقی مفید است چون تنظیم کننده فشار و غلظت خون است.

مانع بروز سرطان ها خصوصا سرطان روده بزرگ میشود و تنبلی روده و یا روده تحریک پذیر را با داشتن منابع فیبر بالا کنترل می کند.

باعث کمک به مبتلایان به بیماری گوارشی سلیاکیاست چراکه مقدار گلوتن آن کمتر از گندم است

چاودم نانی است که برای کنترل و درمان بیماریهای سندروم متابولیک شامل "چاقی، فشار خون، چربی خون، قند خون، اوره و کبد چرب" توصیه میشود.

بدلیل ارزشهای غذایی بالای آن شما با نیم تا یک ورق آن کاملا سیر میشوید. افرادی که کارهای سنگین دارند و یا ورزشکاران حداکثر دو ورق بخورند.

چاودم بسیار خوش خوراک است لطفا زیاده روی نکنید چون باعث سنگینی معده شما میشود. سعی کنید هر روز به مقدار لازم بدنتان (که خودتان بخوبی آن را تجربه خواهید کرد) از آن مصرف کنید.

اگر به خوردن چاودم عادت کنید و آن را جایگزین نانهای سفید کنید رفته رفته حجم و میزان خوراک شما کم میشود در حالی که انرژی لازم را برای بدنتان دارید. این همان اتفاق درست و خوبی است که باید با خوردن نان "که قوت جان ماست"رخ دهد.

سایر مشخصات محصول

وزن : 1
حجم : 1
نوع بسته بندی : 1
تعداد در بسته : 1
شاخص سلامت : 1
آنالیز تخصصی : 1
دوره تولید : 1
دوره عرضه : 1
عرضه در : 1
نحوه مصرف : 1
قابلیت نگهداری : 1
مهلت مصرف : 1
محل نگهداری : 1
(0)
دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*