نمایش بزرگتر
(0 رای)

نان بیسکویت پروبیوتیک

کلمه پروبیوتیک از پیشوند لاتین "پرو" و کلمه یونانی "بایوس" به معنای "برای زندگی" است. سازمان جهانی بهداشت، این اصطلاح را به «ارگانیسم‌های زنده‌ای(باکتری ها) » اطلاق می‌کند که در صورت مصرف به میزان لازم، اثرات «سلامت بخشی» برای میزبان خود فراهم آورند.
7 روز ضمانت بازگشت
ارسال رایگان سراسر کشور
تضمین اصالت محصول
پشتیبانی 24 ساعته

کلمه پروبیوتیک از پیشوند لاتین "پرو" و کلمه یونانی "بایوس" به معنای "برای زندگی" است.

سازمان جهانی بهداشت، این اصطلاح را به «ارگانیسم‌های زنده‌ای(باکتری ها) » اطلاق می‌کند که در صورت مصرف به میزان لازم، اثرات «سلامت بخشی» برای میزبان خود فراهم آورند.

فلور رودهانسان حاوی انواع مختلفی از باکتریهااست. بسیاری از این باکتری‌ها برای گوارش بهینه غذا مفیدند. دسته‌ای از این باکتریها که به باکتریهای پروبیوتیکمعروف هستند، علاوه بر کمک به گوارش، مولکولهای پیچیده و ترکیباتی مانند ویتامینهاو آنتی بیوتیکهایمختلف را تولید می‌کنند که برای بدن مفید می‌باشد. منبع باکتری‌های پروبیوتیک لبنیات و میوه‌ها هستند.

اداره غذا و کشاورزی سازمان ملل متحد(FAD) و سازمان بهداشت جهانی (WHO)پروبیوتیک را اینگونه تعریف می‌کند: «پروبیوتیک‌ها میکرو ارگانیسم‌های زنده‌ای هستند که مصرف کافی آنها سبب نمایان شدن اثرات سلامت بخش در بدن میزبان می‌شود».

تأثیرات ویژه پروبیوتیکها، کاهش، رفع و یا پیشگیری از بیماریهای مهم زیر است:

تورم مزمن روده (chronic intestinal inflammatory diseases)

بیماریهای اسهال زا (pathogen-induced diarrhea)

عفونتهای دستگاه ادراری و تناسلی (urogenital infections)

برخی آلرژیها (atopic diseases)

سندرم روده تحریک پذیر (Irritable bowel syndrome)

التهاب مزمن روده‌ای (Inflammatory Bowel Diseases)

پروبیوتیک‌ها همچنین میتوانند اختلالات میکروبیوتای روده را پس از درمانهای آنتی بیوتیکی به حداقل برسانند. همچنین اثرات سلامتی بالقوه پروبیوتیک‌های مکمل مانند تنظیم عملکرد سیستم ایمنی بدن، کنترل سرطان، تحمل پذیر کردن لاکتوز، تنظیم فشار و کلسترول خون، و تولید ویتامین در پژوهشهای پزشکی تا حدود زیادی ثابت گردیده اند.

در افراد سالم، مصرف محصولات پروبیوتیک حاوی باکتری‌های مفید، مانند بیفیدوباکتریوم‌ها و لاکتوباسیل‌ها، می‌تواندمزایای فیزیولوژیکی به همراه داشته باشد. پروبیوتیک‌ها چون در حفظ تعادل و ثبات میکروبیوتای روده نقش مهمی دارند و لذا میتوانند به عملکردهای گوارشی از جمله کنترل زمان انتقال، عادات روده‌، کنترل فراهمی زیستی مواد مغذی و مدولاسیون فعالیت سیستم ایمنی دستگاه گوارش کمک موثری‌کنند.

از آنجا که فرآورده‌های پروبیوتیکی حاوی باکتری‌هایی هستند که اثرات مفیدی در سلامتی مصرف‌کننده برجای می‌گذارند، باکتری‌های پروبیوتیک موجود در محصولات تجاری باید مشخصه‌های عملکردی و سودمند خود برای سلامتی را که در اصل برای آن انتخاب شده‌اند حفظ کنند. این ویژگی‌ها شامل رشد و بقای ارگانیسم‌ها در روند تولید محصول، نگهداری، و پس از مصرف در حین انتقال از معده به روده می‌باشند. دوز پروبیوتیک مصرف شده عامل مهمی است که بر تراکم موجود در بخش‌های مختلف دستگاه گوارش تأثیر می‌گذارد.

پروبیوتیک‌ها به دو صورت مصرف می‌شوند:

1-    مکمل‌های غذایی به شکل پودر، شربت یا قرص

2-    مواد غذا یی غنی شده باپروبیوتیک‌ها (برای مثال اگر در تولید هرگونه فرآورده لبنی تخمیری همچون ماست، از باکتری‌های پروبیوتیکی استفاده شود، محصول حاصل را پروبیوتیک می‌نامند)

در صنایع مختلف غذایی پروبیوتیکها پس از کشت و آماده سازی به صورتهای بالا به کار میروند. اما جالب است که یک ترکیب طبیعی به نام "کفیر"میتواند فعال کننده طبیعی برای فلور مفید روده انسان و در واقع تولید پروبیوتیکها در روده ها باشد.به عبارت بهتر کفیر، یک پروبیوتیک طبیعی می‌باشد.

کِ‍فیر نوشیدنی تخمیری حاصل از شیر و دانه‌های کفیر است که سرمنشأ آن کوه‌های قفقاز در روسیه می‌باشد. دارای عطر و طعم خوشی بوده و می‌تواند همراه با عسلو سایر میوه‌هامصرف شود. همچنین مصرف کفیر بر روی حرکت روده، سهولت در هضم، تقویت ایمنی، کاهش شدت و مدت اسهال، اختلال خواب، افسردگیو اختلالات زیاد فکری مؤثر می‌باشد و به بازسازی فلور میکروبی غشاهای مخاطی سراسر دستگاه گوارشکمک می‌کند.

گروه متخصصین تغذیه و نان بازار خانوادگی محصولات سالم بنابر این اصول علمی تلاش نمود تا برای اولین بار در کشور فرآورده با ارزش پروبیوتیکی را آنهم به صورت طبیعی با استفاده از کفیر در فرآیند تولید نانهای سبوس کامل طبیخود وارد نماید.

این موفقیت به صورت بیسکویت پروبیوتیکتقدیم مردم عزیزمان شده است.

با توجه به خصوصیات با ارزش نان پروبیوتیک (کفیری)

ما در آن را به یک نان بیسکویت تبدیل کرده ایم تا شما در هر زمان که میل به خوردن بیسکویت دارید آن را نوش جان کنید. پس آن را در کنار دستان در اتومبیلتان، روی میز پذیرایی اتاق کار و منزلتان، در کیف دستی خود و فرزندانتان بگذارید و خیالتان آسوده باشد که تا چند ماه خراب نشده و همیشه در دسترس شماست. شما با داشتن یک بسته نان بیسکویت هرزمان احساس گرسنگی کنید دیگر به سمت کیکها و بیسکویتهای ناسالم نمی روید.

شما با جایگزین کردن نان بیسکویت علاوه بر عدم ابتلا به مشکلات ناشی از خوردن بیسکویتها و کیکها ناسالم، میان وعده ای کامل و سالم خورده و از فواید آن بهره مند شده اید

نان بیسکویت به تنهایی خوشمزه است اما اگر طبع شیرین پسند دارید آن را با عسل یا شیره ها بخورید و اگر طبع شور پسند دارید از ماست و پنیر به همراه آن استفاده کنید.

 گندم:بهترين غذي افراد معتدل المزاج بوده و غذئيت آن زياد و چاق کننده بدن و نيرو بخش است و موجب انسداد شده و براي كساني كه در رگ هاي بدن و دل و كبد و معده و .. تنگي دارند مضر مي باشد. خوردن گندم تازه و خام مولد كرم معده مي باشد.

بهترين نان، ناني است  كه  گندم سالم سفيد رسيده تازه شسته كه سبوس آن را به حد اعتدال (متوسط) جدا كرده، آرد كننده و خمير نمايند و ورز دهنده و خميرترش به ان اضافه نموده بگذارند بماند تا خمير آن ورايد و پف كند. سپس در تنوري با حرارت معتدل، آرام پخت نمايند. ناني كه گندم آن را نشسته و سبوس آن را نگرفته باشند سريع هضم

مي شودو به راحتي از معده خارج مي شود. و مضعف بدن، مولد خون سوداوي، بواسير ودر بعضي مزاج ها ملين است. ناني كه سبوس آن را به كلي گرفته باشند به سرعت از معده خارج شده و باعث انسداد كبدي و سنگ كليه مي شود.

ناني كه سبوس آن را خوب (متوسط) گرفته باشند كثير الغذا و مولد خلط متين و ديرهضم بوده، مصرف زياد آن براي گرم مزاجان مضر مي باشد. نان گندم تازه، خشك كننده رطوبت معده و جويدن آن براي كندي دندان موثر، چاق كننده و مقوي بدن است و خشك ان ديرهضم بوده باعث تشنگي مي شود. نان حاوي شنبليله، سياه دانه و ... اشتها آور بوده و باز كننده انسداد، خشك كننده رطوبت و تحليل برنده رياح مي باشد.

نكته:نان شيرمال كه براي تهيه آن از شير و روغن استفاده مي شود يك از بهترين نان ها بوده و بسیار غنی مي باشد.

(0)
دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*
نان بیسکوییت پروبوتیک
دانلود (185.37k)