نمایش بزرگتر
(0 رای)

نان بیسکویت چاودار

با توجه به خصوصیات با ارزش نان چاودار (روگن) ما در آن را به یک نان بیسکویت تبدیل کرده ایم تا شما در هر زمان که میل به خوردن بیسکویت دارید آن را نوش جان کنید. پس آن را در کنار دستان در اتومبیلتان، روی میز پذیرایی اتاق کار و منزلتان، در کیف دستی خود و فرزندانتان بگذارید و خیالتان آسوده باشد که تا چند ماه خراب نشده و همیشه...
7 روز ضمانت بازگشت
ارسال رایگان سراسر کشور
تضمین اصالت محصول
پشتیبانی 24 ساعته

با توجه به خصوصیات با ارزش نان چاودار (روگن)

ما در آن را به یک نان بیسکویت تبدیل کرده ایم تا شما در هر زمان که میل به خوردن بیسکویت دارید آن را نوش جان کنید. پس آن را در کنار دستان در اتومبیلتان، روی میز پذیرایی اتاق کار و منزلتان، در کیف دستی خود و فرزندانتان بگذارید و خیالتان آسوده باشد که تا چند ماه خراب نشده و همیشه در دسترس شماست. شما با داشتن یک بسته نان بیسکویت هرزمان احساس گرسنگی کنید دیگر به سمت کیکها و بیسکویتهای ناسالم نمی روید.

شما با جایگزین کردن نان بیسکویت علاوه بر عدم ابتلا به مشکلات ناشی از خوردن بیسکویتها و کیکها ناسالم، میان وعده ای کامل و سالم خورده و از فواید آن بهره مند شده اید

نان بیسکویت به تنهایی خوشمزه است اما اگر طبع شیرین پسند دارید آن را با عسل یا شیره ها بخورید و اگر طبع شور پسند دارید از ماست و پنیر به همراه آن استفاده کنید.

نان چاودار (روگن)

چاوداریا گندم سیاه غلهایوحشی ولی شبیه گندم است. چون جدا کردن سبوس آن از دانه بسيار مشكل مي باشد ،بنابراين آرد چاودار (برخلاف آرد تصفیه شده گندم)معممولاً حاوی مقدار زیادی مواد مغذی میباشد

فواید چاودار

رفع چاقی و تنطیم وزن:

فیبر چاودار کاهش وزن را تسهیل میکند: چاودار سرشار از فیبر است و فیبر آن حاوی مقادیر زیادی پلیساکاریدهای غیر سلولزی میباشد که ظرفیت زیادی برای اتصال به آب دارد و خیلی سریع احساس پرشدگی و سیری ایجاد میکند و نان چاودار را برای کسی که برای کاهش وزن تلاش میکند، به یک کمک اساسی تبدیل مینماید.

جلوگیری از تشکیل سنگ صفرا:

مصرف مواد غذایی سرشار از فیبرهای غیرمحلول نظیر چاودار، از تشکیل سنگهای صفراوی به ویژه در خانمها پیشگیری مینماید. این امر به علت سرعت بخشیدن به حرکت غذا در روده، کاهش ترشح اسیدهای صفراوی(که خود منجر به ایجاد سنگهای صفرا میشوند) و افزایش حساسیت به انسولین و کاهش تریگلیسریدها میشود.

کاهش خطر دیابت:

کاهش خطردیابت تیپ2: چاودار و سایر غلات کامل (جو دوسر) سرشار از منیزیوم هستند مادهای معدنی که برای 300 آنزیم، عامل کمکی محسوب میشودکه اینها شامل آنزیمهای درگیر در مصرف گلوکز و ترشح انسولین نیز میشوند.

در مطالعهای که مصرف چاودار و غلات کامل (جو دوسر) باعث کاهش خطر دیابت تیپ 2 شد، نشان داده شد که مصرف روزانه لبنیات کمچرب نیز خطر دیابت تیپ 2 را تا 13 درصد کاهش میدهد. پس مصرف نان چاودار و جو دوسر برای افراد دیابتی از مصرف نان گندم بهتر است. نان گندم بدون سبوس میزان پاسخ انسولینی بیشتری نسبت به نان چاودار دارا میباشد. محقیقین این کاهش پاسخ انسولینی را نه تنها به میزان فیبر موجود در نان چاودار بلکه به سفتتر بودن و کم حفره بودن دانه های نشاستهای چاودار نسبت دادند. این موضوع بزرگتر بودن اندازه ذره بلیعده شده و کاهش سرعت هضم نشاسته به قند را باعث میگردد.

سلامتی روده ها:

فیبر موجود در چاودار با اتصال به سموم داخل رودة بزرگ و دفع آنها و نیز اتصال به مواد شیمیایی سرطانزا باعث کاهش آسیب به سلولهای روده و جلوگیری از ایجاد سرطان رودة بزرگ میشود. با اتصال به نمکهای صفروای و دفع آنها، بدن مجبور است با شکستن کلسترول، نمکهای صفراوی تولید کند، که در نهایت منجر به‌ کاهش کلسترول نیز میشود.

کنترل بیماریهای قلبی در زنان:

مصرف 6 بار در هفته چاودار و جو دوسر در زنان پس از یائسگی، منجر به کاهش کلسترول، فشار خون و بیماریهای قلبی عروقی میشود. دراین خانمها با مصرف چاودار ، کاهش سرعت روند تصلب شرائین و نیز کاهش سرعت تشکیل پلاکهای تنگ کننده و انسداد عروق تغذیه کنندة قلب و مغز میگردند.

جلوگیری از نارسائی قلبی:

مصرف غلات کامل و فیبرها (چاودار و جو دوسر) با کاهش فشار خون و خطر حمله قلبی، باعث کاهش میزان بستری و مرگ و میر ناشی از نارسائی قلبی میشوند. مواد مغذی گیاهی موجود در چاودار (جو دوسر) نظیر لیگنانها که توسط فلورمیکروبی طبیعی روده به لیگنانهایی نظیر انترولاکتون تبديل میشوند، منجر به پیشگیری از بیمارهای قلبی و سرطانهای وابسته به هورمون نظیر پستان میشوند. به غیر از غلات کامل بیشترین انترولاکتون در کلم و سبزیجات برگدار میباشد. لیگنانها با فعالیت استروژن گیاهی موجود در چاودار باعث کاهش گرگرفتگی در زنان يائسه میشوند.این استروژنهای گیاهی با اشغال گیرنده های استروژن، باعث کاهش اثر استروژن انسانی شده و باعث کاهش خطر سرطان پستان میشوند.

کنترل آسم کودکان:

غلات کامل (چاودار و جو دوسر) و ماهی از آسم دوران کودکی جلوگیری میکنند. برنامه های غذایی که در آنها میزان ترکیبات ضدالتهابی نظیر چربیهای امگا3 (در ماهی ها) و منیزیوم و ویتامینE(در غلات کامل) کم میباشد، میتواند منجر به آسم در کودکان شود. آنتیاکسیدانهای موجود در غلات شامل ویتامینE، توکوتر یونول، سلنیوم ، اسیدهای فنولیک و فیتیک اسید می باشد.

چاودار

چاودار با نام علمیSecalemontanum گیاهی از خانواده گندمیان( Poaceae) است. این گیاه دگرگُشن بوده و از جمله غلات سازگار با شرایط سخت آب و هوایی و مقاوم‌ترین غله نسبت به سرما است. چاودار زراعییک گیاهیک ساله دیپلوئید روزبلند می‌باشد. نخستين منطقه اي كه چاودار در آن مشاهده شد نواحي جنوب شرقي آسيا بوده است. كشت آن در درجه اول به منظور تهيه نان و تغذيه انسان و حيوانات انجام شده و در درجه دوم مصارف صنعتي دارد. اين گياه مخصوصاٌ در كشورهاي مشترك المنافع، لهستان، آلمان و اسكانديناوي از اهميت ويژه اي برخوردار است. در كشور آلمان 25% مقدار توليدي چاودار صرف توليد نان و تغذيه انسان مي گردد و مابقي براي تغذيه حيوانات اهلي و مصارف صنعتي استفاده مي شود.

چاودار که به گندم سیاه هم شهرت دارد در مناطقی که گندم کشت نمی‌شود، به راحتی قابل‌کشت است ولی در دنیا از نظر اهمیت، جزو غلات درجه دو محسوب می‌شود و بر خلاف گندم به طور معمول به عنوان غله کامل مصرف می شود. شكل ظاهري آن شبيه گندم، با اندازه كمي كوچكتر و رنگ تيره و خاک آلود است. فاقد پوسته می باشد و ترکیب‌های آن هم مانند سایر غلات است، البته با این تفاوت که چربی کمتری دارد.

چاودار از منابع خوب منیزیم، سلنیوم، منگنز، فسفر و ویتامینB1 می باشد. علاوه بر ویتامین، مواد معدنی و آنتی اکسیدان‌ها، این غله منبع بسیار خوبی از فیبرهای محلول و نامحلول است. اجزای اصلی فیبر چاودار عبارتند از آرابینوکسیلان (10.3-7.5 %)، فروکتان (4.6-3.6 %)، بتاگلوکان (1.5-1.4 %)، سلولز و نشاسته مقاوم (3.5-2.6 %).

تهیه نان از چاودار در برخی کشورها از جمله ایران در گذشته وجود داشته و هنوز هم در کارگاه‌های نانوایی از مخلوط آن با آرد گندم، نان چاودار با نام روگن تولید می‌شود. آرد چاودار مي تواند براي توليد يك نوع نان كه به نان سياه معروف است و مصرف زيادي در شرق اروپا، آلمان و قسمتهايي از آسيا دارد، استفاده شود. در اكثر كشورها، نان از آرد حاصل از اختلاط آردهاي گندم و چاودار تهيه مي گردد و نان چاودار به لحاظ دارا بودن طعم خاص طرفداران زيادي در نواحي ذكر شده دارد. آرد چاودار داراي بافت كاملاٌ صاف و نرم است و جزء آردهاي تيره بوده و منبع مواد معدني (خصوصاً منیزیم) و ویتامینهای گروهB، از جمله اسيد فوليك (ویتامینB9)، تیامين (ويتامينB1) و نیاسین (ويتامينB3) است. دركشورهايي كه نان چاودار يا نان مخلوط چاودار و گندم بخش مهمي از رژيم غذايي را تشكيل مي دهد نيازي به افزودن كلسيم، آهن و ويتامين B1 به آرد گندم وجود ندارد .

در سالهای اخیر که کیفیت نان مورد اهمیت قرار گرفته است، اهمیت غذایی چاودار جای خود را در مصرف نان باز کرده است. كيفيت و قابليت پخت آن بهتر از جو، يولاف، برنج، ارزن و ذرت مي باشد. ظاهر نان چاودار اندکی متفاوت با نان‌های معمولی است و علت آن هم تیرگی و فشردگیبافتی است که ایجاد می‌کند. با این حال، این نان دارای قابلیت برشی خوبی است و جزو نان‌های خوشمزه و مطبوع طبقه‌بندی می‌شود.

نان كامل چاودار حاوي مقادير بيشتري عناصر كم مقدار نسبت به ساير نانهاي تهيه شده از آرد گندم بويژه آردهاي روشن بوده و جهت تغذيه انسان مناسب مي باشد.

(0)
دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*